Tux Paint Download

Trudno oczekiwać od dziecka, że zainteresuje się programem graficznym pokroju Photoshop czy PaintShop Pro. Co prawda o wiele prostszy w obsłudze jest systemowy Paint, ale jego obsługa i zakres funkcji, które oferuje raczej nie przypadną do gustu najmłodszym użytkownikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerową grafiką. Ciekawą alternatywą jest program Tux Paint stworzony specjalnie dla najmłodszych użytkowników.

Tux Paint to bezpłatny program graficzny skierowany do najmłodszych użytkowników komputerów. Interfejs programu jest przyjazny, czytelny i łatwy w obsłudze, a o to głównie chodzi w tym przypadku. Każdy maluch, nawet dopiero zaczynający swoją przygodę z komputerem i programem graficznym bez problemu poradzi sobie z obsługą aplikacji. Naturalnie w zasobniku do dyspozycji małego artysty oddano różnego rodzaju pędzle, pieczątki, linie, kształty, teksty, gumki, czarodziejskie różdżki etc.

Znalazło się również kilka dodatków dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Co ciekawe, do dyspozycji początkujących malarzy oddano kilka gotowych obrazków, które można pokolorować lub upiększyć według własnej inwencji. Warto również zwrócić uwagę na ciekawe dźwięki, które wydobywają się z głośników przy wyborze różnych operacji. Program Tux Paint to idealna alternatywa dla czystych ścian w sypialni czy szafek w kuchni. Jeśli więc maluch odkrywa w sobie potencjał artysty, Tux Paint jest świetnym początkiem i polem doświadczalnym.