LightScribe Template Labeler Download

LightScribe Template Labeler to praktyczna aplikacja do tworzenia i edytowania profesjonalnych nadruków na płytach CD/DVD. Działa w oparciu o technologię LightScribe, zaś cały proces wypalania etykiet jest prosty w obsłudze, pozwalając na zabawę początkującym użytkownikom. Najpierw wkładamy odwróconą płytę CD/DVD LightScribe do napędu optycznego (tego samego w którym nagraliśmy krążek), następnie wybieramy jeden z wielu dostępnych szablonów (dodatkowe możemy pobrać z Internetu), własną grafikę i tekst, a następnie akceptujemy podgląd i rozpoczynamy proces tworzenia nadruku.

Technologia zawarta w programie LightScribe Template Labeler polega na wypalaniu etykiet laserem. Nie jest zatem używany atrament lub klej, przez co nie musimy martwić się o skutki uboczne działania napędu. Ponadto przed rozpoczęciem tworzenia możemy ustalić jakość etykiety - im większa, tym lepszy kontrast wypalonego obrazu.

Aby uruchomić LightScribe Template Labeler należy najpierw zainstalować program LightScribe System Software.

LightScribe Template Labeler to aplikacja dzięki której stworzymy pełną etykietę na płycie CD/DVD, program działa podobnie do wersji Simple Labeler. LightScribe Template Labeler posiada większą ilość funkcji, korzystanie z nich jest bardzo proste dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Po włożeniu do napędu optycznego specjalnej płyty CD/DVD LightScribe górą do dołu musimy przejść przez trzy proste kroki:

1. wybrać projekt szablonu
2. dodać własny tekst lub/i grafikę
3. obejrzeć podgląd i rozpocząć drukowanie

Nagrywarka laserem wydrukuje na specjalnej warstwie płyty etykietę, podczas drukowania możemy wybrać jakość etykiety. Im większa jakość tym większy kontrast na wydrukowanej powłoce płyty.