Sandboxie Download

Sandboxie to aplikacja która izoluje działania i akcje podjęte przez programy od naszego komputera, dzięki temu nie jesteśmy narażeni na jakiekolwiek zagrożenia czy infekcje ze strony szkodników ukrytych w uruchamianych oprogramowaniu. Złośliwe oprogramowanie jest często w stanie zmienić ustawienia naszego komputera, co poważnie może zagrozić naszemu bezpieczeństwu - uruchamiając program w tzw. "piaskownicy" zabezpieczamy najważniejsze sektory naszego komputera, a ewentualne szkodliwe zmiany nie będą miały możliwości wyjścia poza piaskownicę.

Sanboxie tworzy powłokę ochroną dookoła programu, powłoka ta przechwytuje i izoluje wszystkie zmiany jakich program dokonał na naszym komputerze. Podczas używania Sandboxie, wszystkie zmiany dokonane w naszym komputerze są rejestrowane przez program i przechowywane w specjalnym odizolowanym folderze. Dzięki temu możemy cofnąć wszystkie zmiany dokonane przez konkretne programy. 

Program ten może być użyty do bezpiecznego przeglądania stron internetowych (wszelkie infekcje pobrane wraz z plikami z sieci nie wydostaną się poza piaskownicę), do uruchamiania programów pocztowych (wirusy z załączników również nie wydostaną się do komputera), a także w celu ochrony prywatności (możemy zablokować skanowanie komputera przez niektóre programy zamykając je w piaskownicy).