Emsisoft HiJackFree Download

Emsisoft HiJackFree to narzędzie do dokładnej analizy systemu, dzięki Emsisoft HiJackFree zaawansowani użytkownicy wykryją oraz usuną wszystkie zagrożenia w tym najgroźniejsze oprogramowanie szpiegujące, adware, trojany oraz robaki.

Procesy:
Lista działających procesów programu Emsisoft HiJackFree jest podobna to menadżera urządzeń systemu Windows. Dodatkowo lista procesów HiJackFree informuje użytkownika o właściwościach plików oraz uruchomionych modułach. Aplikacja posiada dostęp do bazy online, dzięki której możemy dowiedzieć się czy dany proces został: uruchomiony jako usługa, uruchomiony wraz z systemem, czy też otwiera porty TCP bądź UDP.

Otwarte porty:
Sekcja poświęcona portom pozwala zlokalizować wszystkie otwarte porty. Otwarty port świadczy o tym że jakiś proces może oczekiwać na dane z zewnątrz komputera. Menadżer portów pozwala także na podgląd aplikacji, które nasłuchują na konkretnych portach dzięki temu z łatwością dowiemy się jaką aplikację należy zakończyć by zamknąć konkretny port. Procesy mogą zostać zamknięte bądź też przeniesione do kwarantanny, skąd można je później przywrócić.

Autostart:
Emsisoft HiJackFree pozwala na na edytowanie wszystkich wpisów autostartu. Oprócz standardowych programów użytkownika, uruchamiających się wraz z systemem (HCKU) oraz oprócz programów wszystkich użytkowników (HKLM), Emsisoft HiJackFree analizuje także takie pliki jak win.ini, system.ini, autoexec.bat oraz config.sys. Dodatkowo HiJackFree wyszczególnia wszystkie aplikacje które znajdują się w folderze Autostart. Aplikacje uruchamiane wraz z systemem mogą zostać wyłączone chwilowo bądź też na stałe.

Dodatki przeglądarki:
HiJackFree pozwala także na edycję i przeglądanie dodatków zainstalowanych w przeglądarce internetowej Internet Explorer. Do dodatków należą głównie dodatkowe paski narzędzi oraz tzw. Browser Helper Objects, które rozszerzają funkcjonalność przeglądarki.

ActiveX:
Sekcja ActiveX odpowiada za wszystkie zainstalowane moduły ActiveX (DLL) na komputerze. HiJackFree wyszukuje wadliwe wpisy, które należy usunąć.

Kwarantanna:
Podczas usuwania złośliwego oprogramowania możemy natrafić na sytuacji, w której nie jesteśmy do końca pewny czy dana aplikacja jest groźna czy też nie. W takim wypadku możemy przenieść wybraną aplikację bądź też plik do kwarantanny. Wszystkie obiekty znajdujące się w kwarantannie mogą zostać przywrócone.

Analiza Online:
HiJackFree posiada funkcję analizy online, jest to potężne narzędzie któro pozwoli na znalezienie wszystkich groźnych procesów, dodatków oraz otwartych portów, które powinny być zamknięte. Raport z przeprowadzonej analizy komputera przechowywany jest na stronie, dlatego też użytkownicy mogą wysłać adres ze stroną raportu do specjalisty zabezpieczeń.