Kaspersky Virus Removal Tool Download

Kaspersky Virus Removal Tool to darmowy program do skanowania komputera w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy, trojany, keyloggery. Aplikacja potrafi znaleźć i usunąć infekcje lecz nie oferuje ciągłej ochrony przed nowymi zagrożeniami. Program jest stworzony z myślą o doraźnym usuwaniu istniejącego już na dysku szkodliwego oprogramowania i nie powinien być używany jako zamiennik klasycznego programu antywirusowego, oferującego stałą ochronę.

Program pozwala na zdefiniowanie miejsc, które zostaną przeskanowane w poszukiwaniu oprogramowania typu malware. Poza tradycyjnym skanowaniem dysku, aplikacja pozwala również przeszukać pamięć systemową, ukryte elementy uruchamiające się podczas startu systemu, sektory dysku rozruchowego oraz pocztę e-mail.

Kaspersky Virus Removal Tool oferuje leczenie na podstawie sygnatur, analizy heurystycznej oraz w oparciu o “chmurę” firmy Kaspersky, dzięki czemu ma dostęp do najaktualniejszej bazy szkodliwego oprogramowania.

Poza funkcją automatycznego skanowania możliwe jest również przeprowadzenie manualnego oczyszczania komputera. Użytkownik musi w tym celu wykonać trzy kroki. Najpierw należy umożliwić programowi zebranie informacji na temat systemu oraz zainstalowanych aplikacji i sterowników, a następnie wysłać je za pomocą programu do konsultantów (potrzebne konto w usłudze). Po ukończeniu analizy, użytkownik otrzyma odpowiednio spersonalizowany skrypt, który uruchomiony zostanie w programie w celu zniwelowania szkodnika odpornego na automatyczne skanowanie.