PhotoScape Download

Photoscape to użyteczny, darmowy program do prostej obróbki fotografii cyfrowej. Edytor pozwala
na wczytanie pojedynczego pliku lub ich całej grupy, by przyspieszyć tempo pracy. Program umożliwia zmianę rozmiaru, polepszenie kolorystyki, światła, kontrastu, usuwanie efektu czerwonych oczu, a także likwidację szumów i zakłóceń. Został wyposażony w rozmaite efekty artystyczne, wizualne i figury geometryczne, umożliwiając wzbogacenie zdjęć o ciekawe aspekty, jak ramki czy tekst.

Główne cechy programu Photoscape:

PhotoScape jest świetnym programem do edycji zdjęć, robienia zrzutów ekranu i wiele innych. Edytor obrazów jest na tyle łatwy w użyciu że nie będzie stanowił problemu nawet dla początkujących użytkowników komputera. Inne sekcje mogą być już troszkę trudniejsze. Użytkownik będzie potrzebował podstawowej wiedzy na temat tworzenia animowanych gifów by używać sekcji anigif. Użytkownik będzie także musiał się zapoznać z panelem folderów w programie PhotoScape by móc płynnie przemieszczać się po swoim komputerze w celu zlokalizowania zdjęć, które będzie chciał użyć. Na wielki plus można zaliczyć bardzo dobrą pomoc w programie, która na pewno ułatwi życie początkującym użytkownikom.

Program PhotoScape jest bardzo przyjazny użytkownikowi. Już po pierwszym uruchomieniu programu PhotoScape oczom użytkownika ukazuje się interfejs graficzny na którym znajduje się wszystko co jest potrzebne by zacząć pracę. Paski narzędzi są dobrze zorganizowane i ułożone, użytkownik nie ma problemu z przemieszczaniem się pomiędzy sekcjami. Niektóre cechy nie mają swojego panelu, na przykład funkcja Screen Capture do tworzenia zrzutów ekranu wyskakuje jako dodatkowe okienko.

Funkcja Screen Capture to jedna z tych funkcji programu PhotoScape która wymaga dodatkowego opisu. To wspaniałe narzędzie pozwoli użytkownikowi na robienie zrzutów ekranu. Gdy klikniemy na Screen Capture wyświetli się okienko z opcjami tej funkcji. W tym oknie możemy zaznaczyć część ekranu która ma zostać zapisana. Podczas kliknięcia w przycisk Screen Capture zaznaczone część ekranu zostanie zapisana i otworzona w edytorze PhotoScape. To naprawdę świetny efekt.

Edytor stron jest świetnym narzędziem które pozwala na zmienianie wyglądu stron i dodawanie do nich zdjęć. Edytor stron jest bardzo przydatny w przypadku gdy chcemy umieścić więcej niż jedno zdjęcie na jednej kartce papieru. Edytor jest także bardzo przydatny gdy chcemy stworzyć kolaż na stronie internetowej. Edytor stron jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy znaleźć zdjęcia które chcemy umieścić na stronie i przeciągnąć je na nią, to wszystko – prosto i łatwo. Możemy także skorzystać z różnych gotowych układów graficznych.

Edytor zdjęć w tym programie jest świetny. Podczas edycji zdjęć możemy korzystać z wielu opcji. Niektóre z opcji pozwalają nam dostosować kolory, obracać zdjęcie, dodawać ramki lub różne obiekty, możemy także dodawać tekst oraz wiele więcej. Edytowanie zdjęć jest bardzo proste, możemy zrobić praktycznie wszystko kilkoma kliknięciami myszy.

PhotoScape posiada także świetne narzędzia do zmieniania nazwy. Narzędzie to pozwala na zmianę nazwy zdjęć. Wystarczy zaznaczyć zdjęcia i nacisnąć przycisk „konwertuj” by zmienić ich nazwę. To bardzo szybki sposób na zmianę nazwy wielu zdjęć.

Podsumowując, program PhotoScape jest świetny. Trudno znaleźć jego słabe strony. Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem zapoznaj się z plikiem pomocy który jest naprawdę świetny i pozwoli na wygodną pracę z programem każdemu początkującemu użytkownikowi. Edytor zdjęć jest taki prosty że nie trzeba go nawet opisywać, tak samo jak narzędzie do zrzutów ekranu. Tworzenie animowanych gifów i kolaży może być troszkę trudniejsze jeżeli nigdy wcześniej się tym nie zajmowaliśmy. Lecz w tych trudniejszych momentach przychodzi z pomocą wspomniany plik pomocy, który mógłby być wzorem do naśladowania dla innych producentów tego typu programów.