Silver Key Download

Silver Key to program, przy pomocy którego możemy w prosty i szybki sposób zaszyfrować dowolną ilość plików z poziomu Eksploratora Windows. Aplikacja integruje się z systemem Windows i dodaje do menu kontekstowego odpowiednie opcje. Pliki mogą być zaszyfrowane do formatu zgodnego z programem Silver Key (wtedy do otwarcia wymagana jest instalacja aplikacji), a także w formacie EXE (pliki będą wciąż objęte zaszyfrowanym hasłem, ale nie będzie wymagana instalacja programu, co jest przydatne przy przesyłaniu plików przez internet do znajomych lub współpracowników).

Obsługa programu jest bardzo prosta - aby zaszyfrować dowolne pliki, należy zaznaczyć je w oknie Eksploratora Windows, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszki i z rozwijanego menu wybrać odpowiednią opcję - Create EXE Parcel (tworzy zaszyfrowaną paczkę w formacie EXE) lub po prostu “Create parcel”, aby stworzyć paczkę zgodną z formatem programu. Bez względu którą opcję wybierzemy, program poprosi nas o podanie hasła, którym chcemy zaszyfrować pliki. Po podaniu hasła utworzony zostanie nowy, spakowany plik, którego zawartość będziemy mogli zobaczyć dopiero po podaniu hasła. Plik jest zaszyfrowany 256-bitowym kluczem.

Dodatkowo aplikacja posiada funkcję trwałego i skutecznego usuwania plików. Jeżeli zaszyfrowaliśmy cenne dane i chcemy usunąć oryginalne, niechronione kopie, to wystarczy, że klikniemy na wybrane pliki prawym przyciskiem myszy, a nastepnie skorzystamy z opcji “Shred”. Aplikacja uszkodzi nasze oryginalne dane, a następnie bezpiecznie je usunie, nie pozostawiając niczego, co mogłoby zostać odzyskane przez programy do odzyskiwania skasowanych plików.