All Image Download

Tworzy obraz lub kopię zapasową każdego dysku (twardego, flash, usb). Dane sa kompresowane w postaci archiwum lub zapisywane w oryginalnej formie na dysku twardym. Możesz je rozpakować w każdym miejscu na dysku lub przywrócić bezpośrednio na pendrive'a. Pracuje na wszystkich znanych systemach plików.

Kopia zapasowa dowolnej pamięci przenośnej

Zaletą programu jest kompatybilność z praktycznie każdą pamięcią przenośną - z pendrive'ami, z przenośnymi dyskami twardymi na USB, z odtwarzaczami MP3 oraz wieloma innymi urządzeniami.

All Image posiada dość prosty interfejs. Po uruchomieniu programu wyświetli się okno podzielone na dwie części. Górna część (Read Disk) służy do tworzenia kopii zapasowej zawartości wybranego urządzenia, natomiast dolna sekcja (Write Disk) pozwala odczytać utworzoną kopię zapasową i przywrócić ją na wybrane urządzenie.

Aby utworzyć kopię zapasową, wystarczy w sekcji "Read Disk" wskazać literę naszej pamięci przenośnej w polu "Disk Drive", wybrać miejsce zapisu danych (pole "Image file") i kliknąć w przycisk "Read Disk". Zawartość urządzenia zostanie odczytana i zapisana w wybranym miejscu. Opcjonalnie użytkownik może dodać opis kopii zapasowej w polu "Description".

Analogicznie do tego istnieje możliwość odczytania kopii zapasowej i przywrócenia jej do wskazanego urządzenia. Wystarczy w sekcji "Write Disk" wybrać w polu "Disk Drive" urządzenie, na które chcemy przywrócić kopię, a następnie wskazać obraz kopii zapasowej w sekcji "Image File". Po kliknięciu w przycisk "Write Disk" program rozpocznie automatyczny proces przywracania danych z zapisanej kopii zapasowej.