USB Image Tool Download

USB Image Tool to narzędzie, które tworzy kopię zapasową zawartości pamięci przenośnych USB, czyli wszelkiego rodzaju dysków USB, odtwarzaczy MP3, Pendrive i kart pamięci. Dodatkowo kompresuje kopię zapasową do obrazu IMG, dzięki czemu zajmuje ona mniej miejsca.

Na dyskach USB przechowujemy mnóstwo danych, często bardzo ważnych, które są np. związane z naszą pracą czy nauką. Pamięci przenośne jednak mają to do siebie, że często są użyczane innym osobom i wciąż wzbogacane o nowe dane. Warto zadbać o to, aby zawsze pod ręką mieć aktualną kopię zapasową całego pendrive'a czy dysku USB - i w tym właśnie może pomóc USB Image Tool.

Program radzi sobie praktycznie ze wszystkimi urządzeniami przenośnymi, które możemy podłączyć w formie masowej pamięci do komputera za pomocą kabla USB. Po rozpoznaniu urządzenia wystarczy je wybrać w menu bocznym programu USB Image Tool, a następnie skorzystać z dostępnych opcji.

W celu wykonania kopii zapasowej całego urządzenia, należy kliknąć w przycisk "Backup", a następnie wskazać miejsce na dysku komputera, w którym chcemy zapisać kopię zapasową zawartości pamięci przenośnej. Z kolei jeśli chcemy przywrócić istniejącą już kopię zapasową na podłączonego pendrive'a lub dysk USB, to wystarczy kliknąć w przycisk "Restore" i wskazać obraz backupu.