Deep Freeze Standard Download

Deep Freeze Standard to program, który zapisuje nasz aktualny stan komputera i dysków, a następnie usuwa wszelkie nowe pliki przy każdym zrestartowaniu systemu. Działanie tego narzędzia jest bardzo proste - aplikacja po zainstalowaniu zapisuje aktualny stan plików wybranej przez nas partycji (np. dysku C), a następnie przy każdym zrestartowaniu komputera usuwa wszelkie nowe dane, które pojawiły się od momentu zainstalowania Deep Freeze Standard. Innymi słowy, program tworzy jednolity obraz systemu i plików, a następnie przywraca go przy każdym ponownym uruchomieniu systemu.

Korzystanie z Deep Freeze Standard

Konfiguracja programu nie jest trudna. Podczas instalacji użytkownik wybiera, które dyski w komputerze mają podlegać procesowi "zamrażania". Możemy wybrać np. tylko jedną partycję lub wszystkie dyski w komputerze. Po zainstalowaniu programu możemy wybrać hasło, którym ochronimy ustawienia aplikacji przed niepowołanym dostępem.

Deep Freeze Standard zapamiętuje stan wybranych dysków poprzez "zamrożenie" ich aktualnej zawartości. Od tego momentu program chroni dyski przed nowymi danymi. Możemy oczywiście pobierać pliki z sieci, instalować nowe programy i gry, ale po ponownym uruchomieniu komputera wszystkie te zmiany zostaną utracone, a system zostanie przywrócony do takiego stanu, w jakim był podczas instalacji programu Deep Freeze Standard.

Nie oznacza to jednak, że od tej pory na dysku nie utrzymamy żadnych nowych danych na stałe. Oczywiście możemy instalować programy na niezamrożonych dyskach, wtedy aplikacje nie zostaną usunięte przy ponownym uruchomieniu komputera. To, które dyski będą "zamrożone", a które nie, zależy od naszego wyboru podczas instalacji Deep Freeze Standard. Program przywracając zapisaną przez nas konfigurację oprogramowania przy każdym uruchomieniu komputera, chroni nas przed atakami hackerów czy innymi użytkownikami, którzy mogą nam usunąć dane. Jest też bardzo przydatny, gdy komputer jest używany przez wiele osób (np. w szkołach, kafejkach internetowych itp.). Mamy wtedy pewność, że jakiekolwiek dane pobrane przez uczniów lub klientów znikną po zrestartowaniu systemu.

Zmiany w Deep Freeze Standard

Improved security and compatibility with Novell.