Trend Micro Titanium Antivirus Plus Download

Nowa wersja programu antywirusowego firmy Trend Micro oznaczona numerem 2011 wprowadza wiele ulepszeń i nowości. Nowa wersja to całkowicie nowy graficzny interfejs, silnik działający w technice Cloud, oraz inne zmiany które nie są kosmetyczne, lecz sprawiają że wersja 2011 jest całkowicie nowym oraz lepszym programem.

Instalacja:
Nowy Trend Micro Titanium Antivirus 2011 instaluje się w mgnieniu oka. Po ukończeniu pobierania programu instalacyjnego proces instalacji zajmuje mniej niż minutę. Niektóre programy antywirusowe pytają użytkownika o zgodę na przesyłanie danych odnośnie zagrożeń do specjalnej sieci. W przypadku Trend Micro opcja ta jest uruchamiana automatycznie, by ją dezaktywować należy udać się do menu Ustawienia – Inne – Smart Protection Network.

Interfejs:
Nowoczesny a zarazem minimalistyczny interfejs będzie towarzyszył nam podczas używania programu Trend Micro Titanium 2011. Interfejs jest jednym z najprostszych, jak nie najprostszym interfejsem użytym w pakiecie antywirusowym. Górną część zajmuje pasek z dużymi ikonami informującymi o statusie ochrony. Reszta interfejsu podzielona jest na trzy czytelne części oraz status licencji programu.

Razem z nowym interfejsem użytkownicy nowego Trend Micro Titanium Antivirus 2011 dostają nowy silnik oparty na technologii Cloud. Dzięki temu program jest bardzo szybki i nie zużywa zbyt dużo zasobów systemowych. Co do skuteczności nie można się jeszcze zbyt obszernie wypowiadać z racji tego że jest to zupełni nowy produkt. By ocenić go sprawiedliwie i obiektywnie musi upłynąć trochę czasu.

W zakładce zatytułowanej Security Sumary może zobaczyć ile zagrożeń powstrzymał program antywirusowy. Nawet wtedy gdy nasz komputer jest całkowicie wolny od złośliwego oprogramowania i wirusów adnotacja informuje nas nadal o liczbie zatrzymanych zagrożeń, z tym że wtedy ta liczba wynosi 0, może to być trochę mylące.

Odnośnik do wsparcia programu znajduje się w prawym górnym roku, jest to ikona koła ratunkowego z odnośnikiem tekstowym. Na dole okna programu znajduje się przycisk uruchamiający skanowanie, standardowo uruchamia on szybkie skanowanie, lecz dzięki rozwijanej liście możemy zmienić typ skanowania. Obok przyciski skanowania znajduje się ikona która przenosi nas do ustawień programu, następnie znajduje się przycisk który przenosi nas do okna w którym za pomocą graficznych wykresów przedstawiony jest status bezpieczeństwa, wydajność systemu, oraz informacje na temat filtra rodzinnego.

Cechy programu:
Najciekawszą opcją nowego antywirusa firmy Trend Micro Titanium Antivirus 2011 są automatyczne aktualizacje. Nie posiadamy przycisku który uruchomi aktualizację programu. Antywirus sam dba o to by być zawsze aktualnym. To bardzo dobre rozwiązanie, użytkownik nie będzie musiał pamiętać o uaktualnieniach oraz o planowaniu skanowania, tym także zajmuje się program antywirusowy.

Oprócz ochrony przed wirusami, malware oraz odnośnikami prowadzącymi to zainfekowanych stron internetowych Titanium Antivirus chroni zainstalowane aplikacje przed nieautoryzowaną ingerencją w ich pliki, optymalizuje zaporę ogniową systemu Windows oraz chroni przed spamem. Dodatkowo możemy skorzystać z opcji filtra rodzicielskiego. W porównaniu do pełnego pakietu zabezpieczeń o nazwie Trend Micro Titanium Maximum Security 2011 antywirus nie posiada takich funkcji jak: ochrona numerów kart kredytowych oraz haseł, tuner systemu, weryfikacja Wi-Fi, 10GB miejsca online przeznaczonego na kopie zapasowe oraz Trend Micro Vault – zamkniętej przestrzeni dla podejrzanych plików.

Do Trend Micro dołączany jest także specjalny pasek który instaluje się automatycznie i pojawia w przeglądarkach Internet Explorer oraz Mozilla Firefox. Pasek można wyłączyć w oknie ustawień po instalacji, irytujące jest natomiast to że nie można sprawić by się nie instalował. Internet Explorer 9 Beta wskazuje na to że pasek spowalnia start przeglądarki o jedną sekundę.

Podsumowanie:
Wersja oznaczona numerem 2011 jest na pewno ogromnym krokiem na przód dla firmy Trend Micro. Niestety Titanium Antivirus 2011 pozbawiony jest wielu opcji które posiada droższa a zarazem bardziej rozbudowana wersja Maximum Security. Program działa szybko, czy jest skuteczny? To będzie można stwierdzić po jakimś czasie. Na dzień dzisiejszy najnowsze dziecko Trend Micro można z czystym polecić każdemu użytkownikowi który poszukuje dobrego i niedrogiego programu antywirusowego.

Wymagania systemowe:

  • Windows 7 – CPU 1GHz, RAM 1GB, HDD 500MB
  • Windows Vista – CPU 800MHz, RAM 512MB, HDD 500MB
  • Windows XP – CPU 450MHZ, RAM 256, HDD 500MB
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 lub wyższy
  • Monitor o minimalnej rozdzielczości 640x480
  • Program odczytujący pliki w formacie PDF
  • Połączenie z Internetem

    Ograniczenia:
  • 15 dniowa wersja testowa