F-Secure Internet Security Download

F-Secure Internet Security to rozbudowany pakiet programów, które zabezpieczają komputer przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym oraz atakami hakerskimi. Jego najważniejszym elementem jest stale aktualizowana aplikacja antywirusowa, zapewniająca pełną i stałą ochronę.

Dodatkowo pakiet jest wyposażony w zaporę ogniową (firewall). Program ten kontroluje ruch internetowy w komputerze i wykrywa podejrzane połączenia. Skutecznie zabezpiecza przed atakami intruzów oraz chroni przed nawiązywaniem niepożądanych połączeń przez aplikacje zainstalowane na dysku twardym.

F-Secure Internet Security rozpoznaje i blokuje spamowe wiadomości e-mailowe. Chroni również przed phishingiem - rodzajem internetowego oszustwa, które polega na próbie wyłudzenia danych osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub innego kanału.

Pakiet ma wbudowane narzędzie analizujące i kontrolujące transfer danych z i do komputera. Możliwe jest ustawienie blokady na danym poziomie, co chroni przed wysokimi rachunkami za mobilny dostęp do internetu. Program blokuje również automatycznie niebezpieczne strony WWW, ma mechanizm kontroli rodzicielskiej.

F-Secure Internet Security chroni nie tylko komputery, ale także urządzenia mobilne. Zwalcza wirusy i programy szpiegowskie, chroni dzieci przed nieodpowiednimi treściami na stronach WWW oraz aplikacjami, potrafi blokować połączenia oraz wiadomości SMS/MMS i ułatwia odnalezienie zgubionego urządzenia.

Prezentowany pakiet jest skierowany do użytkowników domowych oraz małych firm. Ma bardzo przyjazny interfejs i praktycznie nie wymaga konfiguracji. W jednym oknie prezentowane są informacje dotyczące aktualnego stanu komputera. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić, czy wszystkie systemy działają prawidłowo.

Panel zadań pozwala na uruchomienie skanowania, wykonanie aktualizacji, dodanie wyjątku w zaporze ogniowej czy przejrzenie listy zablokowanych aplikacji i edytowanie jej. Do tego dochodzi ekran statystyk, który zawiera informacje o infekcjach czy spamie w poczcie elektronicznej.