avast! Server Edition Download

avast! 4 Server Edition jest doskonałym narzędziem do zwalczania wirusów na Twoim serwerze. Pracuje jako standardowe zabezpieczenie serwera plików oraz za pośrednictwem wtyczek z podsystemami serwera takimi jak: poczta elektroniczna, firewall/proxy itp.

Obecnie dostępne są wtyczki dla:

* MS Exchange Server 2000/2003,
* MS Proxy/ISA Server,
* SMTP Server,
* MS Sharepoint Server (Portal Server 2001/2003 oraz Windows Sharepoint Services 2003).

Oprogramowanie antywirusowe avast! zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić wysoką wydajność i szybkość skanowania oraz maksimum wykrywalności. Uzyskało certyfikat ICSA Labs oraz wielokrotnie zostało nagrodzone prestiżową 100% Virus Bulletin avard

Główne cechy avast! 4 Server Edition:

* obsługa klastrów i serwera terminali,
* integracja z systemem operacyjnym,
* współpraca z 64-bitowymi procesorami,
* osłona rezydentna,
* prosty i rozszerzony interfejs użytkownika,
* manager powiadomień,
* automatyczna aktualizacja,
* aktualizacja wymuszona PUSH,
* kwarantanna,
* skanowanie w czasie startu systemu,
* skaner z wiersza poleceń.

Obsługa klastrów i serwera terminali.
avast! 4 Server Edition posiada kreator, który w łatwy sposób pozwala go zainstalować na klastrze serwera. Aby zainstalować oprogramowanie w środowisku serwera terminali dostępny jest inny kreator, pozwalający tak zmienić ustawienia avast!, aby dla użytkowników terminalowych wyglądał i zachowywał się jak standardowy avast! Professonal.
Zastosowanie w środowisku terminalowym nie ogranicza się do serwera terminali Microsoft. Równie dobrze pracuje z Citrix MetaFrame.

Integracja z systemem operacyjnym.
avast! 4 Server Edition został przetestowany ze wszystkimi wersjami Microsoft Windows Server zaczynając od NT4.0, a kończąc na Windows Server 2003, łącznie z Windows Storage Server 2003 i Windows Datacenter Server 2003. Jest w pełni zoptymalizowany do pracy z wieloprocesorowymi serwerami.
Szczególnych starań dołożono aby zapewnić 100% zgodność z takimi komponentami serwera jak: VSS (volume shadow copy) i FRS (file replication services) co gwarantuje, że Twój serwer będzie działał bezbłędnie z oprogramowaniem !avast.

Współpraca z 64-bitowymi procesorami.
avast! 4 Server Edition jest jednym z niewielu pakietów antywirusowych pracujących na serwerach wyposażonych w procesory IA-64 lub AMD-64.

Osłona rezydentna.
Osłona rezydentna jest jedyną z najważniejszych cech oprogramowania antywirusowego. avast! zawiera rezydentny moduł, który wykryje wirusa, zanim będzie on w stanie zarazić Twój komputer. Osłona systemu plików gwarantuje, że wirus nie zostanie uruchomiony w czasie startu systemu, oraz nie zostanie załadowany do systemu w późniejszym czasie.
Ważną cechą avast! 4 Server Edition jest praca półprzezroczysta. Polega ona na właściwym wyświetlaniu informacji o znalezieniu wirusa. Jeśli żądanie wgrania pliku z wirusem pochodzi z sieci, avast! zareaguje automatycznie i nie zostanie nic wyświetlone. Jeśli natomiast żądanie jest lokalne lub pochodzi z sesji terminalowej uruchomiony zostanie tryb interaktywny - użytkownik zostanie poinformowany o wirusie, tak jak w standardowym oprogramowaniu antywirusowym.
Moduł rezydentny został zoptymalizowany dla uzyskania największej szybkości skanowania, i w pełni wykorzystuje możliwości nowoczesnych, wieloprocesorowych serwerów.

Interfejs użytkownika.
avast! 4 Server Edition został wyposażony w dwa interfejsy użytkownika: prosty i rozszerzony. W rozszerzonym interfejsie definiuje się zadania - określa obszar skanowania, co i jaki skanować oraz jak reagować na wykrycie wirusa. Zadania można uruchamiać jednorazowo, lub co określony czas. Wyniki każdego skanowania są przechowywane. Prostego interfejsu używa się głównie w środowisku serwera terminali.

Manager powiadomień.
Manager powiadomień umożliwia zdefiniowanie w jaki sposób powiadomić o znalezieniu wirusa przez zadanie skanowania (zarówno rezydentne jak i skanowanie na żądanie). Możliwe jest powiadomienie poprzez wysłanie wiadomości e-mail, SMS, Windows popup, wydruk na drukarce sieciowej itp.

Automatyczna aktualizacja.
Automatyczna aktualizacja służy do wczytania najnowszych baz sygnatur wirusów oraz nowych wersji programu za pośrednictwem połączenia internetowego. Aktualizacja jest przyrostowa, co znaczy, że ładowane są tylko brakujące elementy. Czas konieczny do ściągnięcia plików jest krótszy, co oszczędza i czas i pieniądze.

Aktualizacja wymuszona PUSH.
Aktualizacja PUSH umożliwia zdalne uruchomienie aktualizacji na żądanie specjalistów z ALWIL Software. Żądanie zostaje przesłane przez specjalną wiadomość pocztową. W pewnych sytuacjach może być rzeczą bardzo istotną, by aktualizacja została wykonana tak szybko, jak to możliwe (np. gdy nowy wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko).

Kwarantanna.
Głównym zadaniem kwarantanny jest całkowite odizolowanie zarażonych plików od reszty systemu operacyjnego.

Skanowanie w czasie startu systemu.
Skanowanie w czasie startu systemu uniemożliwia załadowanie i uruchomienie wirusa, w trakcie lub zaraz po starcie systemu operacyjnego.

Skaner z wiersza poleceń.
Skaner z wiersza poleceń umożliwia uruchamianie skanowania w plikach wsadowych (BATCH) oraz przetwarzanie potokowe wyników.

Minimalne wymagania:

Microsoft Windows 2000/2003 Server:PC Pentium, 128MB RAM, 80MB wolnego miejsca na dysku, Microsoft Internet Explorer 4.0 lub wyzszy.
Windows Server 2008: Minimum 1 GHz (x86 processor) or 1.4 GHz (x64 processor), 512 MB RAM (2 GB zalecane), 10 GB of wolnego miejsca na dysku