DirectX Redistributable Download

Obecnie komputery to prawdziwe maszyny multimedialne, głównie do gier i zabaw. Należy jednak pamiętać, że zbiór nawet najlepszych podzespołów bez dobrze skonfigurowanego systemu jest niewiele wart. Podstawą przy generowaniu dobrej jakości grafiki w grach jest nie tylko karta graficzna i jej sterowniki, ale również aktualna paczka DirectX.

Najnowsza , już jedenasta wersja pakietu DirectX, jeśli pozwalają na to parametry komputera, zapewnia najwyższą jak do tej pory jakość nie tylko grafiki, ale i dźwięku. Kolejne wersji DirectX wyznaczają kolejne stopnie w ewolucji grafiki na komputerach osobistych. Najnowsza wersja pakietu zadebiutowała wraz z systemem Windows 7, choć do działania może być również zaprzęgnięty system Windows Vista. Niestety starsze systemy operacyjne oficjalnie nie wspierają jedenastej paczki DirrectX.

Co prawda najnowsze systemy wspierają DirectX11, ale to nie znaczy, że będziemy mogli się cieszyć najlepszej jakości grafiką. DO wyświetlania grafiki w najwyższej jakości niezbędna jest również odpowiednia karta graficzna zgodna z najnowszą paczką DirectX. Dopełnieniem kompletu będzie najnowsza gra, która wykorzysta wszystkie zalety takiego zestawu. Bardzo wymagające gry instalowane na słabym sprzęcie nawet z najnowszym systemem z pewnością nie pokażą pełni swoich możliwości.

W najnowszej odsłonie paczki DirectX 11 znajdziemy takie dodatki jak wielowątkowość, tesalacja czy DirectCompute. A co to takiego? Tesalacja to zaawansowana technika poprawiająca jakość wyświetlanego obrazu 3D. Tworzy ona dokładniejszą siatkę wielokątów, dzięki czemu obiekty i postacie w grze mogą być stworzone z większą dbałością o szczegóły. Jeśli chodzi o wielowątkowość, funkcja ta pozwala na wykonywanie wielu wątków w jednym procesie. Jest to szczególnie przydatna funkcja w procesorach wielordzeniowych. Jeśli zaś chodzi o funkcję DirectCompute, pozwala ona wykorzystać pełną moc kart graficznych nie tylko w grach, ale i w innych równie wymagających aplikacjach.