Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Opera Mini dostępna na Windows Phone, czyli oszczędzamy mobilny Internet

  10.09.2014

  Popularna przeglądarka Opera Mini w końcu jest dostępna dla użytkowników Windows Phone. Dzięki tej aplikacji możemy przeglądać Internet wyjątkowo szybko, a także zaoszczędzić mnóstwo transferu miesięcznego.

 2. Pobierz już dzisiaj stabilną wersję iOS 8 na iPhone i iPad

  10.09.2014

  Na oficjalną wersję nowego systemu iOS 8 przyjdzie nam jeszcze poczekać parę dni. Oficjalna premiera przewidziana jest na 17 września. Jednak już dzisiaj można pobrać stabilne wydanie na iPhony i iPady.

 3. Smartfon z Androidem jako bootowalny USB [Root]

  10.09.2014

  Chcesz zainstalować system, ale nie masz płyty z instalatorem, nagrywarki, czystego nośnika DVD ani pendrive'a pod ręką? Nic nie szkodzi – jeśli posiadasz smartfona lub tablet z Androidem, to możesz użyć go jako bootowalny nośnik USB i zainstalować z niego system lub uruchomić dowolny LiveCD (np. Linux). 

 4. Jak przypiąć dowolny plik, folder lub funkcję do paska zadań Windows

  09.09.2014

  Przypinanie skrótów do paska zadań to bardzo przydatna funkcja w systemie Windows, jednak nieco ograniczona. Poza programami nie wiele możemy tutaj przypiąć. Da się jednak ominąć ograniczenia i przypinać dowolne pliki, foldery, a także funkcje systemowe na stałe do paska.

 5. Windows Movie Maker: Jak eksportować filmy

  09.09.2014

  Stworzyłeś film czy galerię zdjęć za pomocą programu Windows Live Movie Maker? Pora wyeksportować filmy. Możemy zapisać je na dysku, przesłać do YouTube, na Facebooka, a także zapisać w chmurze (dysk OneDrive).

 6. Jak wyłączyć automatyczne przypinanie skrótów do nowych aplikacji w Androidzie

  09.09.2014

  Jedną z bardziej irytujących funkcji na Androidzie jest automatyczne dodawanie ikony aplikacji do ekranu głównego po jej zainstalowaniu. Jeśli instalujecie sporo aplikacji, to wkrótce cały ekran zostanie zaśmiecony skrótami. Jak to wyłączyć?

 7. Jak naprawić systemowy zegar w Windows

  09.09.2014

  Nie jesteś pewien, czy systemowy zegar w komputerze działa poprawnie? Warto sprawdzić to samemu, zanim zabierzemy się do ręcznego przestawiania godziny w systemie Windows.

 8. Jak zmniejszyć rozmiar filmów nagranych na Windows Phone

  09.09.2014

  Urządzenia z Windows Phone nagrywają filmy w rozdzielczościach 720p i 1080p. Takie ustawienie oferuje dobrą jakość obrazu i odpowiedni rozmiar, ale sprawia, że filmy dość sporo ważą i ciężko je przesłać np. przez aplikacje typu Whatsapp do znajomych. Jak je zmniejszyć?

 9. Kolejna gra za darmo - pobierz już dziś Warlock: Master of the Arcane

  09.09.2014

  Na Steamie udostępniono właśnie kolejną grę za darmo. Tym razem wybór padł na ciekawą strategię turową w klimacie fantasy. Przeczytajcie, jak już dzisiaj pobrać za darmo grę Warlock: Master of the Arcane.

 10. Jak eksportować kalendarz z iPhone i iPad

  09.09.2014

  W tym poradniku chcielibyśmy pokazać Wam, jak w prosty sposób eksportować dane zapisane w kalendarzu z iPhona i iPada. Dane można przenieść następnie do Kalendarza Google bądź kalendarza w Windows Phone.

 11. Jak synchronizować pliki między urządzeniami bez chmury

  08.09.2014

  Synchronizacja plików między urządzeniami to świetna sprawa. Zapisujemy plik w jednym miejscu i mamy do niego dostęp ze wszystkich urządzeń. Minusem jest to, że nasze pliki przechowywane są na serwerach w chmurze i ktoś może je wykraść lub podejrzeć. Można jednak synchronizować pliki między komputerami i smartfonami bez chmury.

 12. Jak pobierać muzykę z internetu z poziomu iPhone i iPad

  08.09.2014

  Oficjalnie Apple nie pozwala na ściąganie muzyki z internetu i odtwarzania jej w domyślnej aplikacji Muzyka. Na szczęście jest kilka ciekawych rozwiązań, które pozwalają na ominięcie tej blokady.

 13. Jak tworzyć animowane GIFy kamerą na Androidzie

  08.09.2014

  Lubicie animowane GIFy, które przedstawiają różne śmieszne sytuacje lub sceny z filmów? Korzystając ze smartfona z Androidem i specjalnej aplikacji możecie samemu stworzyć takiego GIFa, nagrywając go kamerą. 

 14. Jak szybko wyszukiwać torrenty w internecie

  08.09.2014

  Internauci korzystający z sieci BitTorrent znają dobrze serwisy, gdzie można znaleźć linki do plików. Zarówno pirackie strony jak i te oferujące legalne materiały. Proponujemy dzisiaj świetną wyszukiwarkę do szukania plików torrent w sieci.

 15. Co zrobić, gdy drukarka się zacięła i nie chce drukować?

  08.09.2014

  Drukarki czasem robią wrażenie, jakby żyły własnym życiem. Sterowniki są poprawnie zainstalowane, tusz jest napełniony, wszystko jeszcze 5 minut temu działało, a nagle sprzęt odmówił posłuszeństwa. Żadne zadania drukowania nie przechodzą, a stare są w kolejce i nie da się ich usunąć. Co z tym zrobić?

 16. PayPal rozdaje pieniądze - 5 dolarów na zakupy w internecie

  08.09.2014

  Nie, to nie jest żart, ani próba nabicia sobie odsłon. Rzeczywiście, firma PayPal oferująca płatności w internecie, oferuje darmowe kupony z 5 dolarami na zakupy. Np. w iTunes, radiu Deezer czy innych usługach. Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

 17. Jak monitorować nowe aukcje Allegro na PC i w Androidzie

  08.09.2014

  Kupujecie często na Allegro i lubicie polować na okazje, które szybko się pojawiają i równie szybko znikają? Jeśli tak, to z pewnością docenicie narzędzie na PC i Androida, które umożliwia automatyczne wyszukiwanie interesujących nas aukcji co kilkanaście minut według odpowiednich kryteriów.

 18. Jak ukryć i zablokować hasłem zdjęcia w Windows Phone

  05.09.2014

  Masz w smartfonie z Windows Phone zdjęcia, które są prywatne i chcesz je zabezpieczyć? Ostatnie afery z przeciekami zdjęć popularnych aktorek powinny dać nam do zrozumienia, że przechowywanie fotografii w chmurze nie jest zbyt bezpieczne. Lepiej trzymać je w pamięci lokalnej, a do tego ukryć je i zabezpieczyć dostęp do nich hasłem. Jak to zrobić?

 19. Centrum sterowania z iPhona w Androidzie - jak ustawić?

  05.09.2014

  W iOS 7 na iPhony oraz iPady pojawiło się sporo ciekawych rozwiązań - m.in. obsługiwane za pomocą gestów Centrum sterowania. Pokazujemy, jak podobne rozwiązania wprowadzić w smartfonach z Androidem.

 20. Jak ukrywać systemowe aplikacje w iPhone i iPad

  05.09.2014

  Nie korzystasz z takich narzędzi jak Giełda, Game Center czy Passbook? W iPhonie oraz iPadzie można je w bardzo prosty sposób ukryć. Za pomocą prostego tricku sprawisz, że stockowe aplikacje nie będą widoczne na ekranie urządzenia.

 21. Jak wyłączyć firewall w routerze dla jednego komputera lub w całej sieci

  05.09.2014

  Firewall w routerze zapewnia nam bezpieczeństwo, ale także blokuje porty, przez co niektóre aplikacje czy gry korzystające z sieci mogą nie działać tak, jak powinny. Możemy za pomocą ustawień routera wyłączyć firewalla w całej sieci (jeśli posiada taką funkcję) lub wystawić jeden komputer całkowicie poza ochronę firewalla, a resztę zostawić bez zmian.

 22. Jak pobierać filmy z czatu Facebooka od znajomych

  05.09.2014

  Znajomy wysłał Ci nagranie wideo na czacie Facebooka i chcesz je pobrać na swój dysk? Pomimo tego, że film jest przeznaczony tylko dla nas, na Facebooku nie ma opcji pobrania go jako pliku. Da się to na szczęście wykonać w inny sposób.

 23. Jak wyłączyć cień dla fontów na Pulpicie w Windows

  05.09.2014

  Wszystkie ikony programów, folderów czy innych narzędzi na Pulpicie są wyróżnione cieniem. W ten sposób są nieco bardziej widoczne na tle ustawionej przez nas tapety. Jak wyłączyć cieniowanie czcionek?

 24. Grupowe rozmowy audio w iPhone i iPad

  05.09.2014

  Jak rozmawiać z wieloma osobami za pomocą iPhona czy iPada? Dotychczas było to niemożliwe, ale Microsoft właśnie wprowadził funkcję pozwalającą na połączenia audio z większą liczbą użytkowników. Zobaczcie, jak to zrobić.

 25. Jak monitorować temperaturę procesora i karty graficznej w trakcie gry

  05.09.2014

  Masz problemy z komputerem i przegrzewaniem się karty graficznej lub procesora? A może masz nowy lub podkręcony sprzęt i chcesz mieć przez jakiś czas wgląd na to, co się dzieje z temperaturami i komputerem podczas gry? Istnieje dość prosty sposób na to, aby wyświetlić wszystkie szczegółowe informacje o temperaturze i taktowaniu podzespołów w trakcie gry i na bieżąco monitorować wszystkie zmiany.

 26. Jak zmodyfikować instalator Windows 7. 8 i 8.1 i usunąć zbędne elementy

  04.09.2014

  Podczas instalacji Windowsa instalowany jest zawsze standardowy zestaw funkcji i ustawień. Po instalacji musimy wykonać własną konfigurację w zależności od upodobań. Możemy jednak odchudzić instalator Windowsa ze zbędnych rzeczy, dodać własne elementy, a także wprowadzić kilka domyślnych ustawień, które będą od razu aplikowane po instalacji systemu.

 27. Zarządzanie dokumentami w chmurze w iPhone i Pad

  04.09.2014

  Oprócz oficjalnych pakietów biurowych takich jak iWork, Dokumenty Google czy Office na urządzenia Apple'a znajdziemy jeszcze inne, alternatywne rozwiązania. Np. narzędzia do edycji dokumentów przechowywanych w chmurze.

 28. Jak udostępnić Internet z Wi-Fi kablem Ethernet w sieci LAN

  04.09.2014

  Masz komputer, który łączy się z Internetem przez Wi-Fi i chcesz udostępnić to połączenie za pomocą kabla np. do drugiego komputera, który Wi-Fi nie posiada? To bardzo proste – są na to dwie metody. 

 29. Jak usunąć reklamy z czytnika Kindle bez utraty gwarancji (za darmo)

  04.09.2014

  Posiadasz Kindle'a w wersji z reklamami (tzw. special offers)? Jeśli tak, to można je oficjalnie dezaktywować bez utraty gwarancji. Za darmo. Zobacz, jak to zrobić.

 30. Jak zablokować wysyłanie zdjęć do iCloud z iPhone i iPad

  04.09.2014

  Ostatnie doniesienia na temat wycieku nagich zdjęć hollywoodzkich gwiazd z iCloud wzbudziły spore zamieszanie. Pisaliśmy już, jak zabezpieczyć nasze konto na iCloud - dzisiaj zaś pokazujemy, jak zablokować wysyłanie zdjęć.