Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Jak włączyć funkcję Nie przeszkadzać w Androidzie

  01.09.2014

  W smartfonach iPhone dostępna jest bardzo przydatna funkcja "Nie przeszkadzać", dzięki której możemy blokować dzwonki telefonów, SMS-y czy inne funkcje mogące przeszkadzać w trakcie pracy. Pokazujemy, jak skorzystać z tego rozwiązania w smartfonach z Androidem.

 2. Jak sprawdzić ostatnie logowania na komputerze

  01.09.2014

  W systemie możemy sprawdzić, kto i kiedy się logował na komputerze za pomocą Dziennika zdarzeń. Ta funkcja jednak jest dość niewygodna i znajdziemy w niej także setki innych wpisów odpowiedzialnych za inne rzeczy. Na szczęście jest bardzo prosty sposób na to, aby sprawdzić kto, kiedy i na jak długo logował się na naszym komputerze.

 3. Jak dodawać podpisy do e-maili w iPhone i iPad

  01.09.2014

  Chciałbyś, aby każdy wysyłany przez Ciebie e-mail w iPhonie czy iPadzie miał dołączony automatyczny podpis? Nic prostszego - zamiast frazy "Wysłane z iPhone'a" możemy dołączyć dowolny tekst czy swoją mini wizytówkę.

 4. iTunes nie rozpoznaje iPhone lub iPada? Napraw to!

  01.09.2014

  Podłączasz do komputera iPhona lub iPada i iTunes nie rozpoznaje urządzenia? Mamy na to prosty sposób. Wystarczy wprowadzić smartfona w tryb recovery.

 5. Jak zdalnie zablokować lub znaleźć Androida przez SMS

  01.09.2014

  Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają nam znaleźć lub zdalnie zablokować telefon, ale większość z nich działa w oparciu o połączenie internetowe, do którego wymagane jest w telefonie włączone Wi-Fi lub transmisja danych. A co zrobić, gdy telefon nie posiada dostępu do Internetu? Jak go wtedy znaleźć lub namierzyć?

 6. Jak zablokować dostęp do Panelu sterowania i ekranu Ustawień w Windows 8.1

  29.08.2014

  Kupiłeś dziecku komputer i nie chcesz, aby przez przypadek odinstalowało jakiś program lub namieszało w systemie? Możesz w prosty sposób zablokować dostęp zarówno do Panelu sterowania jak i ustawień w interfejsie Modern UI. 

 7. Powiększone czcionki w Chrome 37. Jak rozwiązać ten problem?

  29.08.2014

  W ostatniej wersji przeglądarki Chrome, Google wprowadził nie tylko obsługę 64-bitów, ale także nowy sposób renderowania czcionek. Wyświetlają się one teraz nieco inaczej, zgodnie z aktualnie ustawionym skalowaniem ekranu. Mogliście zauważyć, że są one nieco większe, niż do tej pory. Jak to rozwiązać? Jak przywrócić stare renderowanie?

 8. Jak obsługiwać swojego Androida na ekranie komputera

  29.08.2014

  Spędzasz dużo czasu przy komputerze i chcesz mieć możliwość pełnego wglądu w swój telefon lub tablet na ekranie monitora? Pokazujemy, jak połączyć się ze swoim telefonem, wyświetlić jego ekran na monitorze, kontrolować go za pomocą myszki, a także jak przeglądać wszystkie swoje pliki i zdjęcia z telefonu czy też odtwarzać muzykę lub filmy na komputerze.

 9. Jak z różnych plików JPG, BMP, PNG zrobić jednego PDF

  29.08.2014

  Masz na komputerze dużo skanów i zdjęć z różnych źródeł w różnych formatach i chcesz stworzyć jeden dokument PDF na ich podstawie? Większość programów pozwala łączyć obrazki o tym samym formacie do jednego dokumentu, a jak to zrobić, gdy mamy grafiki w formatach BMP, GIF, PNG, JPG i innych?

 10. Jak wzmocnić sygnał sieci Wi-Fi na Androidzie

  29.08.2014

  Twoja sieć gubi zasięg na Androidzie, gdy wyjdziesz do drugiego pokoju? Nie możesz utrzymać stabilnego połączenia w obrębie mieszkania? Nie martw się, istnieją sposoby na wzmocnienie odbioru na Androidzie.

 11. Jak wyłączyć autokorektę i podpowiedzi słów w Androidzie

  28.08.2014

  Denerwuje Cie autokoretka, która poprawia wszystko, co wpisujesz? Podpowiedzi do wpisywanych treści są nieadekwatne i wprowadzają więcej zamieszania, niż ułatwienia? Zarówno autokorektę jak i pasek z proponowanymi słowami możemy w prosty sposób wyłączyć. Oto, jak to zrobić.

 12. Service Pack 4 dla Windows XP dostępny. Czym jest i jak go zainstalować?

  28.08.2014

  Użytkownicy starego, dobrego Windowsa XP nie pozwalają mu odejść. Pomimo tego, że Microsoft już kilka miesięcy temu zakończył wsparcie dla XP i nie pojawiają się już żadne aktualizacje, wierni użytkownicy nadal starają się usprawniać system. I tak powstał kolejny, tym razem nieoficjalny, Service Pack dla Windowsa XP.

 13. Jak podłączyć pada od PS4 do komputera

  28.08.2014

  Masz pada do Playstation 4 i chcesz go wykorzystać do grania na komputerze? Nie ma problemu, za pomocą odpowiednich sterowników i małego programu możemy sprawić, że pad od PS4 będzie w systemie widziany jako pad od Xbox 360, a więc będzie natywnie obsługiwany przez każdą grę ze wsparciem dla kontrolera.

 14. Jak pobierać kilka gier jednocześnie na Steam

  28.08.2014

  Steam do tej pory domyślnie nie umożliwiał pobierania i instalacji kilku gier jednocześnie. Każdą grę musieliśmy pobierać ręcznie i przed rozpoczęciem kolejnej należało poczekać na ukończenie poprzedniej, przez co nie było możliwości zostawienia komputera włączonego na noc, aby pobrał wszystkie tytuły. Jest jednak sposób na pobranie kilku gier w tym samym czasie.

 15. Jak wzmocnić basy i dźwięk w Androidzie

  28.08.2014

  Na niektórych urządzeniach z Androidem dźwięk może wydawać się płaski, a niskie tony sztuczne. Dużo zależy od słuchawek, ale nie musimy od razu kupować nowego sprzętu, aby polepszyć nieco jakość dźwięku. Możemy wzmocnić basy oraz ustawić korektę dźwięku przy użyciu odpowiedniej aplikacji.

 16. Jak zaszyfrować hasłem dane na Androidzie i całego smartfona

  27.08.2014

  Szyfrowanie danych pozwala na solidne zabezpieczenie naszych wszystkich zdjęć, muzyki, wiadomości, kontaktów i innych sekcji telefonu hasłem. Nawet jeśli ktoś nam ukradnie telefon, podłączy go do komputera i skopiuje wszystkie dane, to i tak nie będzie ich mógł otworzyć i przeczytać bez naszego hasła. Jak zatem zaszyfrować telefon?

 17. Jak skracać linki do stron na Androidzie

  27.08.2014

  Skracanie linków jest bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, jeśli korzystamy z serwisów typu Twitter, które posiadają limit znaków, jakie możemy wykorzystać na napisanie posta. Im krótszy link, tym mniej znaków użyjemy chcąc go wkleić i podzielić się nim ze znajomymi. Na komputerze linki możemy skracać za pomocą odpowiednich stron, a jak robić to w prosty sposób na Androidzie?

 18. Jak całkowicie upodobnić Windowsa 8.1 do Windowsa 7

  27.08.2014

  Nie podoba Ci się nowy styl wizualny Windowsa 8.1? Tęsknisz za starym stylem Aero i zaokrąglonymi rogami okien? Już dziś możesz je przywrócić w całości do "Ósemki". Pokazujemy, jak to zrobić.

 19. Chrome 37 już dostępny z obsługą 64-bitów. Co nowego i jak go zainstalować?

  27.08.2014

  Nowa wersja przeglądarki Chrome jest już dostępna. Główną zmianą jest przede wszystkim wydanie edycji 64-bitowej, która wykorzystuje większy potencjał dzisiejszych procesorów. Oprócz tego znajdziemy także kilka mniejszych poprawek.

 20. Jak scrobblować muzykę do Last.fm na Windows Phone

  27.08.2014

  Korzystasz z serwisu Last.fm i chcesz scrobblować przesłuchane utwory na Windows Phone do swojego profilu? To może nie być tak łatwe, jak się wydaje, ze względu na ograniczenia systemu Microsoftu, ale wciąż istnieją pewne rozwiązania.

 21. Jak ułatwić kopiowanie i wklejanie na Androidzie oraz dodać historię schowka

  26.08.2014

  Wykonywanie prostych czynności, które znamy z obsługi komputera, może być nieco trudniejsze na Androidzie. Przykładem jest tu chociażby kopiowanie i wklejanie fragmentów tekstu czy linków. Na szczęście istnieją odpowiednie aplikacje, które ułatwiają cały proces.

 22. Darmowe Spotify na Windows Phone już dostępne! Jak je pobrać?

  26.08.2014

  Nowe Spotify z opcją darmowego słuchania muzyki zostało w końcu wydane na Windows Phone. Od teraz posiadacze telefonów z systemem Microsoftu będą mogli słuchać muzyki za darmo, tak samo, jak posiadacze iPhone'ów czy smartfonów z Androidem.

 23. Jak szczegółowo monitorować swoje łącze internetowe

  26.08.2014

  Chcesz dokładnie sprawdzić, który program pobiera na twoim komputerze najwięcej danych z sieci? A może próbujesz namierzyć aplikację, która spowalnia połączenie internetowe? Pomoże w tym program do monitorowania naszego łącza.

 24. Jak dodać skrót do programu w menu kontekstowym Windows

  26.08.2014

  W menu kontekstowym na Pulpicie znajdziemy odnośniki do personalizacji systemu czy ustawień rozdzielczości. Możemy tam jednak umieścić także skróty do dowolnych programów i mieć do nich szybki dostęp pod prawym przyciskiem myszy.

 25. Jak oznaczyć kolorami karty w Firefoksie i zapobiec przypadkowemu zamknięciu

  26.08.2014

  Często pracujecie z dużą ilością otwartych kart w przeglądarce? Zdarzyło wam się przez to przypadkiem zamknąć nie tę kartę, co trzeba, przez co straciliście odnośnik do interesującej strony? Mi się to zdarza często, dlatego przydatna okazało się oznaczanie ważnych kart kolorami. Jak to zrobić w Firefoksie?

 26. Znudził Ci się odtwarzacz muzyki na Windows Phone? Poszukaj alternatywy!

  26.08.2014

  Znudził Ci się odtwarzacz muzyczny w Windows Phone? Potrzebujesz więcej funkcji, których domyślna aplikacja Microsoftu nie oferuje? Możesz zainstalować inny odtwarzacz, który wyglądem nie różni się zbytnio od starego, ale oferuje szereg nowych funkcji i usprawnień.

 27. Dysk jest zabezpieczony przed zapisem – jak usunąć błąd z pendrive lub karty pamięci?

  25.08.2014

  Masz pendrive'a lub kartę pamięci, podłączasz do komputera, próbujesz coś przesłać, a na ekranie pojawia się ten błąd? Nie wyrzucaj pendrive'a do kosza. Spróbuj go uratować za pomocą kilku prostych metod.

 28. Jak łatwo i szybko zmieniać jasność monitora (lub wielu ekranów oddzielnie)

  25.08.2014

  Pracujesz często wieczorem lub używasz komputera w słabo oświetlonych miejscach? Z pewnością wiesz, jak nieprzyjemne jest światło monitora, gdy siedzimy w pokoju po ciemku. Przyciemnianie lub rozjaśnianie przyciskami na obudowie ekranu jest raczej niewygodne. Są jednak inne sposoby na błyskawiczne przełączanie się między różnymi poziomami jasności.

 29. Jak zeskanować dokumenty do PDF na Androidzie za pomocą aparatu

  25.08.2014

  Potrzebujesz zeskanować jakieś ogłoszenie na uczelni lub ważny dokument, ale nie masz skanera? Nic nie szkodzi – możemy wykorzystać aparat w Androidzie, zrobić zdjęcie dokumentu, odpowiednio je przyciąć i podrasować, a następnie zapisać do PDF. Jak to zrobić?

 30. Jak wyłączyć animacje okien w Windows 8 i przyśpieszyć system

  25.08.2014

  Animacje w systemie sprawiają, że przejścia między okienkami, ich minimalizacjami czy maksymalizacjami robią wrażenie płynniejszych. Niestety, w tym samym czasie odnosimy wrażenie, że wszystko jest nieco bardziej ociężałe. Możemy wyłączyć zbędne animacje i sprawić, że system będzie wydawał się bardziej responsywny.