Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Windows 10 - nie wyświetla się podgląd miniatur

  16.03.2016

  Masz problem z podglądem miniatur zdjęć czy innych materiałów w Eksploratorze plików w systemie Windows 10? Nie jesteś odosobniony, tego typu kłopoty ma spora część użytkowników najnowszej wersji oprogramowania Microsoftu. W tym poradniku pokażemy, co można zrobić, aby usunąć tę wadę.

 2. DNS Unlocker - jak usunąć wirusa, który zmienia DNS

  15.03.2016

  Jak usunąć DNS Unlocker? Masz problem z wirusem, który zmienia strony startowe, wyświetla reklamy w przeglądarce i zmienia adresy DNS połączenia internetowego? Pokazujemy, jak go usunąć – krok po kroku.

 3. Windows 10 - Oczyszczanie dysku nie działa

  15.03.2016

  W tym poradniku zajmiemy się specyficznym elementem Windows 10. Jeżeli we właściwościach Dysku C Windows 10 nie ma opcji "Oczyszczanie dysku", możesz ją w prosty sposób przywrócić. Wystarczy skorzystać z naszego poradnika, który w kilku prostych krokach pokazuje, jak przywrócić brakującą opcję.

 4. Jak kopiować tekst z dowolnej aplikacji w Androidzie

  15.03.2016

  Chcesz skopiować tekst z aplikacji w Androidzie, przytrzymujesz palec na jakimś fragmencie, ale nic się nie dzieje? Okazuje się, że aplikacja uniemożliwia kopiowanie? Co w takim wypadku zrobić? Jak coś skopiować z aplikacji, która na to nie pozwala?

 5. Xperia Z3+ / Z5 / Z5 Compact – aktualizacja do Androida 6.0

  14.03.2016

  Masz Xperię Z3+, Z5 lub Z5 Compact i chcesz jak najszybciej zaktualizować telefon do najnowszej wersji Androida? SONY udostępniło aktualizację 6.0 (Android Marshmallow), ale minie trochę czasu, zanim operatorzy udostępnią uaktualnienie przez OTA (Wi-Fi). Zobacz, jak je zainstalować już dziś.

 6. AutoCad nie działa w Windows 10

  14.03.2016

  Użytkownicy korzystający z Autocad narzekają często na problemy w korzystaniu z tego programu w Windows 10. W tym poradniku postaramy się rozwiązać szybko kłopoty z Autocadem w Windows 10.

 7. Jak zrobić zrzut ekranu z całej rozmowy / aplikacji w Androidzie

  14.03.2016

  Chcesz zrobić zrzut ekranu z jakieś aplikacji w Androidzie, ale nie wszystko mieści się na jednym ekranie? Próbujesz zrobić np. zrzut z rozmowy w Messengerze i chcesz, aby screen był dłuższy i zawierał dłuższy fragment konwersacji? Zobacz, jak zrobić długi, pionowy zrzut ekranu z całej aplikacji w Androidzie.

 8. Jak otworzyć ZIP na iPhone oraz jak wysłać plik ZIP

  14.03.2016

  W dzisiejszym poradniku pokażemy Wam, jak w prosty sposób otwierać pliki ZIP na iPhone i iPad. A także, jak załączać i wysyłać dokumenty spakowane formatem ZIP. Zarówno z poziomu poczty e-mail, jak i komunikatorów internetowych (np. Facebook Messenger).

 9. Brak ikony sieci Wi-Fi na pasku zadań w Windows 10 – co zrobić?

  11.03.2016

  Masz problem z ikoną Wi-Fi w Windowsie 10? Jesteś pewien, że karta sieciowa poprawnie działa w komputerze, ale w zasobniku systemowym nie wyświetla się ikona Wi-Fi i nie możesz wybrać sieci bezprzewodowej, do której się podłączyć? Zobacz, jak to rozwiązać.

 10. YouTube nie odtwarza filmów i wyświetla czarny ekran – jak to naprawić?

  11.03.2016

  Masz problem z odtwarzaniem filmów na YouTube? Uruchamiasz jakikolwiek film na YouTube, ale wideo się nie odtwarza i zamiast odtwarzacza wyświetla się tylko czarny prostokąt z przyciskami nawigacyjnymi? Zobacz, jak rozwiązać ten problem.

 11. Jak blokować reklamy w Operze 37+ bez instalowania dodatków

  11.03.2016

  Chcesz zablokować reklamy i korzystasz z przeglądarki Opera? Jeśli tak, to w najnowszej wersji nie są potrzebne żadne dodatki typu AdBlock – Opera umożliwia blokowanie reklam bez żadnych rozszerzeń. Zobacz, jak skorzystać z tej funkcji.

 12. Jak zainstalować Androida N (Developer Preview) na urządzeniach Nexus

  10.03.2016

  Google zrobił niemałą niespodziankę i udostępnił wstępną wersję najnowszego Androida N. Póki co jest to wersja deweloperska, czyli podatna na różnego rodzaju błędy, ale użytkownicy smartfonów i tabletów Nexus mogą ją przetestować. Jak to zrobić i które urządzenia są kompatybilne?

 13. Jak zmienić wygląd ikon reakcji (polubień) na Facebooku

  10.03.2016

  Facebook jakiś czas temu dodał nowe sposoby na polubienie postów czy zdjęć poprzez tzw. reakcje. Oprócz standardowego kciuka w górę możemy teraz zareagować na wpis za pomocą uśmiechniętych twarzy, serduszek czy łez. Jeśli jednak domyślne ikony wam się nie podobają, to możecie zmienić ich wygląd na inny.  

 14. Jak przyśpieszyć iPhone i wyłączyć animacje iOS

  10.03.2016

  Wprawdzie iPhone i iPad nie boryka się z takimi problemami co np. Android, to jednak z każdą dużą aktualizacją starsze urządzenia działają coraz wolniej. W tym poradniku pokażemy Wam, jak za pomocą prostego tricku wyłączyć animacje systemowe i w ten sposób zauważalnie przyśpieszyć pracę smartfonu.

 15. Jak zabezpieczyć konto Snapchat w Androidzie

  09.03.2016

  Chcesz zabezpieczyć swojego Snapchata przed niepowołanym dostępem? Boisz się, że ktoś zaloguje się na twoje konto z innego urządzenia i uzyska dostęp do twoich kontaktów oraz nowych snapów? A może po prostu chcesz ustawić dostęp do Snapchata na kod? Pokazujemy, jak zabezpieczyć Snapchata w Androidzie.  

 16. Microsoft Surface - sterowniki

  09.03.2016

  Dotychczas publikowaliśmy zestawienia najlepszych sterowników głównie dla laptopów i pecetów dobrze już zadomowionych na polskim rynku. Dzisiaj odchodzimy od tej tradycji, zamieszczając linki do najnowszych wersji sterowników dla tabletów i laptopów Microsoft Surface. Znajdziecie również pliki firmware'u w najnowszej odsłonie.

 17. Jak zrobić e-booka w Dokumentach Google

  09.03.2016

  Na temat e-booków pisaliśmy już wielokrotnie w naszym serwisie. Pokazywaliśmy np. jak tworzyć ebooki z poziomu programu Calibre. Istnieje jednak dużo prostsza metoda - wystarczy skorzystać z darmowego pakietu biurowego Dokumenty Google.

 18. Jak ręcznie zainstalować język polski w Windows 10

  09.03.2016

  Masz problem z pobieraniem języka polskiego przez Ustawienia Windows 10? Pobieranie się rozpoczyna, ale po chwili zostaje zatrzymane, przez co paczka językowa nie może ściągnąć się do końca? Zobacz, jak to rozwiązać poprzez ręczne pobranie paczki językowej i samodzielne jej zainstalowanie.  

 19. Niebieski ekran po aktualizacji sterowników NVIDIA - jak to naprawić?

  08.03.2016

  Zaktualizowałeś sterowniki do karty graficznej NVIDIA w komputerze lub laptopie, ale tuż po zainstalowaniu wyświetlił się tzw. niebieski ekran śmierci? Teraz przy każdym uruchomieniu systemu wyświetla się ponownie błąd i nie wiesz, co zrobić? Oto rozwiązanie.

 20. Facebook - jak wyłączyć tłumaczenie wpisów

  08.03.2016

  Opcja tłumaczenia postów z Facebooka najczęściej do niczego się nie przydaje. Raz, że pojawia się często w nieodpowiednich miejscach, a dwa - oferuje zwykle dość komiczne przekłady. W tym poradniku pokażemy, jak skutecznie ją wyłączyć.

 21. Jak odzyskać hasła zapisane w przeglądarce Edge

  08.03.2016

  Korzystałeś z przeglądarki Edge i zapisałeś w niej swoje hasła, a teraz nie możesz sobie ich przypomnieć? Chcesz się zalogować z innej przeglądarki lub innego urządzenia i nie znasz hasła do swojego konta? Zobacz, jak odzyskać zapamiętane hasła z przeglądarki Edge.

 22. Jak dodać więcej kafelków do Menu Start w Windows 10

  08.03.2016

  Możliwości personalizacji wyglądu Menu Start w Windows 10 są dość ograniczone. Możemy przesuwać kafelki, dodawać nowe i kasować niepotrzebne, ale to w zasadzie wszystko. Z tego poradnika dowiesz się, jak dodać jeszcze więcej kafelków do Menu Start, a konkretnie - aktywować trzecią kolumnę.

 23. Jak przeinstalować Windowsa bez napędu DVD lub USB

  07.03.2016

  Chcesz przeinstalować system, ale nie masz napędu DVD, żeby wypalić instalator Windowsa? Brakuje też Ci pendrive'a i nie masz jak uruchomić instalacji? Istnieje alternatywny sposób, który umożliwia przeinstalowanie systemu bez konieczności wypalania płyty lub tworzenia bootowalnego pendrive'a.

 24. Jak grać w gry z PS4 na każdym Androidzie (4.2 i nowsze)

  07.03.2016

  Playstation 4 posiada funkcję Remote Play, dzięki której możemy strumieniować gry z konsoli do smartfonu lub tabletu z Androidem. Oryginalnie funkcja ta jest dostępna tylko w urządzeniach SONY Xperia, ale możemy w bardzo prosty sposób zrobić to samo na każdym innym urządzeniu z Androidem w wersji 4.2 lub nowszej.

 25. Jak śledzić promocje i obniżki cen na aplikacje iPhone

  07.03.2016

  W poprzednich tekstach pokazywaliśmy, jak wyszukiwać promocje na aplikacje w sklepie App Store oraz jak ściągać płatne aplikacje zupełnie za darmo. Dzisiaj nieco inna metoda. Zobaczcie, jak z poziomu sklepu App Store śledzić obniżki cen i całkowite przeceny aplikacji, gier i narzędzi na iPhone oraz iPad.

 26. Jak wyłączyć funkcję Doze (usypiania) aplikacji w Androidzie 6.0

  04.03.2016

  Funkcja Doze to nowość wprowadzona w Androidzie 6.0, która ma zmniejszyć zużycie baterii w smartfonach z systemem od Google'a. Doze automatycznie usypia aplikacje działające w tle, gdy nasz telefon leży w stanie bezczynności przez dłuższy czas. Może to jednak wpłynąć np. na otrzymywanie powiadomień z aplikacji. Jak to wyłączyć dla poszczególnych aplikacji?

 27. Jak zabezpieczyć hasłem program Outlook (Office)

  04.03.2016

  Masz skonfigurowaną pocztę w programie Outlook, ale współdzielisz z kimś komputer i nie chcesz, aby inni mogli przeglądać twoje wiadomości? Zobacz, jak w prosty sposób zabezpieczyć hasłem dostęp do programu Microsoft Outlook i wszystkich danych typu poczta, wiadomości robocze, kalendarze czy kontakty.

 28. Jak przywrócić ikonę głośności na pasku zadań Windows 10

  04.03.2016

  Zniknęła ikona głośności Windows 10 na pasku zadań? Z tego prostego poradnika dowiesz się, jak za pomocą kilku kroków rozwiązać problem, gdy ikona głośności nie jest wyświetlana w obszarze powiadomień. Czyli, jak szybko przywrócić ją do paska zadań.

 29. Jak robić kopie zapasowe zdjęć, filmów i SMS w Windows 10 Mobile?

  03.03.2016

  Chcesz tworzyć kopię wszystkich najważniejszych danych z telefonu w chmurze OneDrive? W Windows 10 Mobile możesz skonfigurować system tak, aby twoje zdjęcia, filmy, wiadomości SMS, kontakty i ustawienia telefonu były synchronizowane w chmurze. Jak to zrobić?

 30. Jak przyjmować płatności PayPal bez podawania adresu e-mail

  03.03.2016

  Masz konto PayPal i chcesz ułatwić innym osobom wpłacanie pieniędzy do twojego portfela? A może zależy Ci na tym, żeby ukryć adres e-mail? Możemy utworzyć swoje własne łącze, które po kliknięciu od razu przeniesie klienta do płatności na nasze konto, bez potrzeby udostępniania swojego adresu e-mail.