Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Jak usunąć konto Google+ i odczepić je od Gmaila

  17.06.2014

  Zakładając konto na Gmailu czy też po prostu korzystając z niego, jesteśmy niejako zmuszeni do używania serwisu społecznościowego Google +. Na szczęście możemy usunąć nasze konto z Google + nie tracąc innych usług. Jak to zrobić?

 2. Jak zgrać muzykę z płyty CD do MP3 za pomocą Windows Media Player

  17.06.2014

  Dziś słuchanie muzyki z płyt CD jest strasznie niewygodne, zwłaszcza, że jesteśmy stale w ruchu i korzystamy z dedykowanego odtwarzacza MP3 lub smartfona. Możemy jednak zgrać całą kolekcję piosenek z płyt CD do formatu MP3 i wcale nie potrzebujemy do tego celu specjalnych programów. Wystarczy wbudowany w system Windows Media Player.

 3. Jak wyłączyć animacje na ekranie startowym Windows 8 / 8.1

  16.06.2014

  Na kafelkowym ekranie startowym znajdziemy subtelne, ale wciąż widoczne animacje. Gdy wchodzimy do ekranu Start, to kafelki powoli się pojawiają na ekranie, zupełnie tak, jakby były wysuwane. To drobne animacje, ale dla najbardziej wymagających użytkowników mogą okazać się nieprzydatne i, przede wszystkim, spowalniające pracę.

 4. Jak wyświetlić wpisy na Facebooku od najnowszych do najstarszych na PC, Android i iOS

  16.06.2014

  Wpisy opublikowane przez naszych znajomych czy polubione strony niestety nie wyświetlają się w kolejności od najnowszych do najstarszych. Facebook posiada swój własny algorytm, według którego samodzielnie układa wpisy w taki sposób, aby wyświetlać na początku te najistotniejsze (a tak przynamniej mu się wydaje). Jak wyświetlić wpisy od najnowszych do najstarszych?

 5. Jak ukryć i zabezpieczyć hasłem zdjęcia na komputerze

  16.06.2014

  Każdy z nas na komputerze ma sporo zdjęć. Jeśli współdzielimy komputer z innymi osobami, to z pewnością chcielibyśmy zabezpieczyć część prywatnych zdjęć, a najlepiej ukryć je i nałożyć na nie hasło. Możemy to zrobić za pomocą specjalnej przeglądarki zdjęć o nazwie WinTrezur.

 6. Jak wyświetlić odtwarzacz YouTube w pływającym okienku w Chrome

  16.06.2014

  Jeśli rozmawiamy na Facebooku ze znajomymi, oglądamy film na YouTube i jednocześnie przeglądamy strony, to z pewnością mamy otwartych kilka kart. To znacznie utrudnia wielozadaniowość, gdyż musimy się przełączać między kartami. Możemy jednak wyświetlić film z YouTube'a lub czat z Facebooka w pływającym okienku, które widoczne jest zawsze na wierzchu w rogu ekranu.

 7. Jak wyświetlić skróty do najczęściej uruchamianych aplikacji w Androidzie

  16.06.2014

  Jeśli mamy sporo aplikacji zainstalowanych w telefonie, to wywoływanie ich z poziomu całej listy może być powolne, zwłaszcza gdy jesteśmy w ruchu i szybko chcemy coś włączyć. Z pomocą przyjdzie aplikacja Hangar, która wyświetla listę najczęściej uruchamianych aplikacji w formie widgetu lub ikon na pasku powiadomień, dzięki czemu zawsze mamy szybki dostęp do swoich ulubionych programów.

 8. Jak wysyłać krótkie filmy przez Facebook Messengera na Androidzie i iOS

  16.06.2014

  Messenger, aplikacja do prowadzenia rozmów ze znajomymi z Facebooka, został zaktualizowany o nową funkcję przesyłania filmów. Każdy z nas może teraz nagrać smartfonem maksymalnie 15-sekundowy filmik i przesłać go bezpośrednio w okienku czatu do znajomego. Jak to zrobić?

 9. Jak kopiować pliki między katalogami z menu kontekstowego Windows

  16.06.2014

  Aby przenieść jakiś plik z jednego folderu do drugiego, należy go najpierw skopiować lub wyciąć, a następnie przejść do wybranego folderu i go wkleić. Można to jednak znacznie ułatwić za pomocą programu MyFolders, który pozwala  zdefiniować często używane foldery i przenosić do nich pliki za pomocą prawego przycisku myszy.

 10. CCleaner teraz także na Androida

  13.06.2014

  Ukazała się właśnie stabilna wersja świetnego programu do czyszczenia systemu. CCleaner obsługuje teraz urządzenia z systemem Android. Warto poprawić działanie swojego smartfona czy tabletu z pomocą tej aplikacji.

 11. Jak zainstalować sterowniki USB i ADB do Androida w Windows

  13.06.2014

  Sterowniki USB wymagane są do poprawnej komunikacji telefonu z komputerem i przesyłania danych pomiędzy nimi. Z kolei pliki ADB odpowiadają za bardziej zaawansowane funkcje związane z debugowaniem i są wymagane np. do wykonania roota. Skąd pobrać sterowniki USB i ADB do swojego urządzenia?

 12. Jak monitorować Internet na pasku stanu w Androidzie

  13.06.2014

  Korzystasz często z Internetu na Androidzie i chciałbyś mieć stały wgląd w to, z jaką prędkością pobierasz dane, a także jaką pulę transferu zużyłeś w ciągu każdego dnia (zarówno mobilnie jak i przez Wi-Fi)? Jeśli tak, to z pewnością pokochasz aplikację Internet Speed Meter Lite.

 13. Po czym poznać, że Twój komputer złapał wirusa?

  13.06.2014

  Niby najprostszy sposób to uruchomienie skanera w programie antywirusowym. W jaki sposób jeszcze możemy się upewnić, że nasz komputer został zawirusowany?

 14. Jak dodać inteligentne alarmy z Samsunga do każdego Androida

  13.06.2014

  W smartfonach Samsunga możemy znaleźć ciekawą funkcję inteligentnych alertów (z ang. Smart Alerts), która przypomina o nieprzeczytanych powiadomieniach delikatnymi wibracjami w momencie, gdy weźmiemy telefon do ręki. Jak dodać taką samą funkcję do dowolnego Androida?

 15. Jak zarządzać wieloma kontami Dropbox jednocześnie

  13.06.2014

  Masz kilka kont założonych w Dropboksie? Prezentujemy prosty sposób na połączenie ich i zarządzanie wieloma kontami z poziomu jednego. To proste!

 16. Jak zmienić czcionki systemowe w Windows 8 / 8.1

  13.06.2014

  W poprzednich wersjach Windowsa użytkownicy mogli zmienić praktycznie każdą czcionkę systemową. Możliwa była zmiana czcionki dla każdego elementu - ikony, menu, paska tytułowego, okienek, treści komunikatów etc. Microsoft niestety usunął tę opcję, ale jest inny sposób na zmianę czcionek w Windowsie 8 / 8.1.

 17. Jak skonfigurować pocztę iCloud na Androidzie

  13.06.2014

  Zmieniłeś iPhone'a / iPada na Androida? Nie ma potrzeby rezygnować ze swojego konta pocztowego iCloud. Możesz go z powodzeniem używać na Androidzie - wystarczy odpowiednio skonfigurować aplikację pocztową.

 18. Jak ręcznie zaktualizować Sklep Play w Androidzie

  12.06.2014

  Sklep Play to ważna aplikacja dla większości posiadaczy smartfonów z Androidem, nie dziwi więc fakt, że sporo osób chce mieć najnowszą wersję jak najszybciej w swoim urządzeniu. Pokazujemy dwie metody na szybką aktualizację Sklepu Play bez czekania, aż nasz telefon zrobi to automatycznie.

 19. Jak dodać wysuwany panel z pocztą Gmail w Firefoksie

  12.06.2014

  Jeśli korzystacie z Gmaila w przeglądarce Firefox, to mamy dla was świetne rozszerzenie, które umożliwia błyskawiczną obsługę Gmaila z poziomu paska narzędzi. Dzięki dodatkowi Fastest Gmail możemy w każdej chwili wysunąć panel z Gmailem, sprawdzić pocztę i odpisać na wiadomości bez wychodzenia z aktualnie otwartej strony.

 20. Jak zapisywać zdjęcia bezpośrednio do Dropboksa lub Dysku Google w Chrome

  12.06.2014

  Widzisz ciekawe zdjęcie lub tapetę w Internecie i chcesz je zapisać na swoim dysku w chmurze. Co robisz? Zapisujesz je najpierw na komputerze, a dopiero potem synchronizujesz z Dropboksem lub Dyskiem Google. Nie trzeba tego robić w ten sposób - istnieje sposób na to, aby pliki zapisywać od razu do Dropboksa lub Dysku Google bez potrzeby zapisywania ich najpierw na dysku lokalnym.

 21. Jak sprawdzić, które aplikacje korzystają z kamerki internetowej

  12.06.2014

  Podczas próby nawiązania połączenia wideo w Skype może wyświetlić się informacja, że nasza kamerka internetowa jest w użyciu przez inny program. W myślach od razu pojawiają się obawy, że ktoś nad podgląda lub jakiś wirus transmituje nasz obraz z kamery do sieci. Jak sprawdzić, który program uruchomiony na komputerze korzysta z kamery?

 22. Jak dodać wygładzanie czcionek w Windows jak na Maku

  12.06.2014

  Systemy Mac OS X czy Linux charakteryzują się innym sposobem renderowania czcionek. Fonty są zdecydowanie lepiej wygładzone, bardziej czytelne i nieco grubsze.  Windows ze swoją technologią ClearType niestety nie oferuje aż tak dobrej jakości czcionek. Możemy jednak dodać wygładzanie czcionek rodem z Maka za pomocą programu MacType.

 23. Powiadomienia z poczty Outlook.com w Chrome i na pulpicie

  12.06.2014

  Korzystasz z poczty w serwisie Outlook.com i chciałbyś wyświetlać powiadomienia o nowej wiadomości? Jeśli masz przeglądarkę Google Chrome, to możesz zainstalować proste rozszerzenie, które wyświetli ilość nieprzeczytanych wiadomości na pasku w Chrome, a także wyświetli powiadomienia o nowej poczcie bezpośrednio na pulpicie.

 24. Jak chronić hasłem zakładki w przeglądarce

  12.06.2014

  Nie chcesz, aby osoba korzystająca z Twojego komputera miała dostęp do zakładek, można je w prosty sposób zablokować. Prezentujemy dodatek do Chrome, dzięki któremu Twoje zakładki będą zawsze bezpieczne.

 25. Jak oglądać Mundial 2014 za darmo przez Internet na PC

  11.06.2014

  Jesteśmy już o krok od Mistrzostw Świata w piłce nożnej i z pewnością każdy fan chciałby móc obejrzeć wszystkie mecze. Jeśli będziecie z dala od domu i swojego telewizora, to nic nie szkodzi - w sieci znajdziecie sporo strumieni, które umożliwią oglądanie meczy np. na laptopie. 

 26. Jak automatycznie wybudzać telefon po wzięciu go do ręki [Android]

  11.06.2014

  Twój smartfon leży na biurku, podnosisz go, a on automatycznie się włącza i jest gotowy do pracy, bez potrzeby wciskania przycisku zasilania. Magia? Nie, to prostu niewielka aplikacja, która wykrywa ruch urządzenia i włącza je automatyczie. Sprawdź samemu, jak to działa.

 27. Jak naprawić odwrócony obraz z kamery internetowej

  11.06.2014

  Może się zdarzyć, że nasza kamerka internetowa będzie wyświetlać obraz odwrócony poziomo lub pionowo. Wtedy będziemy się znajomym na Skype wyświetlać np. do góry nogami. Jak sobie poradzić z tym problemem? Jest kilka sposobów.

 28. SwiftKey na Androida dostępny za darmo

  11.06.2014

  Świetna wiadomość dla użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem. Legendarna klawiatura SwiftKey od dzisiaj dostępna jest zupełnie za darmo!

 29. Jak ściągnąć kolekcje z Kindle w chmurze

  11.06.2014

  Jeżeli korzystacie z aplikacji Kindle lub czytnika Kindle, zapewne wiecie o możliwości zapisywanie swoich książek w chmurze. Dzięki temu są one synchronizowane automatycznie pomiędzy różnymi urządzeniami. Pokazujemy, jak ściągnąć kolekcję ebooków z chmury Amazona.

 30. Jak ukryć pasek języka w Windowsie 8 / 8.1

  11.06.2014

  Pasek języka domyślnie wyświetla się w obszarze powiadomień i aktywowany jest zawsze wtedy, gdy mamy zainstalowaną obsługę więcej niż jednego języka w systemie. Możemy jednak go wyłączyć i wcale nie trzeba w tym celu odinstalowywać drugiego języka. Oto, jak to zrobić.