Download, sterowniki

Nawigacja

Menu

Aktualności

 1. Jak usunąć reklamy z czytnika Kindle bez utraty gwarancji (za darmo)

  04.09.2014

  Posiadasz Kindle'a w wersji z reklamami (tzw. special offers)? Jeśli tak, to można je oficjalnie dezaktywować bez utraty gwarancji. Za darmo. Zobacz, jak to zrobić.

 2. Jak zablokować wysyłanie zdjęć do iCloud z iPhone i iPad

  04.09.2014

  Ostatnie doniesienia na temat wycieku nagich zdjęć hollywoodzkich gwiazd z iCloud wzbudziły spore zamieszanie. Pisaliśmy już, jak zabezpieczyć nasze konto na iCloud - dzisiaj zaś pokazujemy, jak zablokować wysyłanie zdjęć.

 3. Jak nie męczyć wzroku podczas czytania na smartfonie

  04.09.2014

  Często przeglądam wiadomości i czytam dłuższe teksty z poziomu smartfona. Ekran telefonu to jednak nie to samo co papier i wzrok prędko się męczy. Czy jest jakiś sposób na wygodniejsze i zdrowsze czytanie?

 4. Jak wyretuszować zdjęcie i usunąć niedoskonałości bez Photoshopa

  04.09.2014

  Zdjęcia w wysokiej jakości mają to do siebie, że zawierają mnóstwo detali – to oczywiste. Nie zawsze jednak jest to zaleta. Gdy robimy sobie wysokiej jakości zdjęcie portretowe, to może się okazać, że uwydatnione zostaną niedoskonałości na naszej skórze. Jak je ukryć i wykonać retusz zdjęcia bez używania Photoshopa?

 5. Jak ściągać torrenty na Windows Phone

  03.09.2014

  Pobieranie torrentów na smartfonie to nie taki zły pomysł. Jeżeli mamy średniej szybkości łącze i potrzebujemy pobrać większą paczkę, to zamiast komputera możemy zostawić włączony na noc telefon pod ładowarką. Sprawdźmy, jak pobierać torrenty na Windows Phone.

 6. Zmuś program do korzystania z konkretnego rdzenia

  03.09.2014

  Współczesne komputery posiadają więcej niż jeden rdzeni. Kiedy uruchamiamy bardziej wymagające programy, korzystają one z wielu rdzeni do pracy. Możemy jednak ograniczyć ich działanie.

 7. Jak szybko zapisać stronę do PDF w Firefoksie

  03.09.2014

  Potrzebujesz zapisać zawartość strony do dokumentu PDF? Nie musisz kopiować tekstu i tworzyć nowego dokumentu samemu. Wystarczy skorzystać z rozszerzenia, które jednym kliknięciem myszy automatycznie stworzy plik PDF na podstawie aktualnie otwartej strony.

 8. Jak wykryć i usunąć szkodliwe procesy, usługi i inne szkodniki

  03.09.2014

  W naszym systemie może się zaszyć sporo przeróżnych szkodników pod postacią zwykłych procesów, usług działających w tle, wpisów DNS w pliku hosts, a także plików DLL. Nie wszystkie złośniki mogą zostać wykryte przez zwykłego antywirusa. Jak sobie z nimi poradzić?

 9. Jak znaleźć darmowe sieci Wi-Fi w okolicy

  03.09.2014

  Dzisiaj mamy poradę dla osób, którym zależy na darmowym dostępie do internetu. Z poziomu smartfona, tabletu czy laptopa. Pokażemy, jak w łatwy sposób wyszukiwać darmowe sieci Wi-Fi w miejscu, gdzie akurat przebywamy.

 10. Lepszy menadżer zakładek w Mozilla Firefox?

  03.09.2014

  Domyślny menadżer zakładek w przeglądarce Mozilla Fireofx nie pozwala na wiele zmian. Dlatego dla użytkowników zainteresowanych bardziej zaawansowanymi opcjami proponujemy ciekawe, darmowe rozwiązanie. Rozbuduje ono możliwości zarządzania zakładkami.

 11. Co zrobić, gdy Android nie łączy się z Windowsem przez ADB?

  03.09.2014

  Masz problem z podłączeniem swojego smartfona z Androidem do komputera przy użyciu ADB pomimo poprawnej instalacji sterowników USB? Pojawiają się błędy, a połączenie jest niemożliwe? Można to rozwiązać instalując uniwersalny sterownik ADB dla wszystkich urządzeń.

 12. Wszystko co wiemy na temat Windows 9

  03.09.2014

  Windows 8 oraz Windows 8.1 okazały się niewypałem ze strony Microsoftu. Wizerunkową porażkę ma naprawić kolejna wersja systemu firmy z Redmond. Zapoznajcie się z najnowszymi doniesieniami na temat Windows 9 i jego premiery.

 13. Jak automatycznie przesyłać ostatnio używane pliki do chmury

  02.09.2014

  Jedną z wad Dropboksa, OneDrive czy innych usług przechowywania w chmurze jest fakt, że pliki do synchronizacji musimy umieścić w odpowiednim katalogu. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala automatycznie synchronizować wszystkie ostatnio używane pliki z wybraną chmurą bez względu na ich lokalizację.

 14. Jak sprawdzić nieznany numer telefonu na Androidzie

  02.09.2014

  Dzwonią do Ciebie osoby z nieznanych numerów telefonu? Masz dość telemarketerów, ofert bankowych, zaproszeń na pokazy garnków i innych podobnych rzeczy? Można w prosty sposób sprawdzić, kto kryje się pod nieznanym numerem.

 15. Jak edytować zdjęcia w formacie RAW w przeglądarce

  02.09.2014

  Dotychczas edycję fotografii w formacie RAW zapewniały liczne (głównie płatne) programy. Takie jak Photoshop, Lightroom czy Capture One Pro. Okazuje się jednak, że edycję RAW możemy zapewnić sobie za darmo w przeglądarce internetowej.

 16. Jak automatycznie usuwać stare SMS'y na Androidzie

  02.09.2014

  Jeśli często SMS'ujemy ze znajomymi, to wkrótce nasza aplikacja do wiadomości zostanie wypełniona po brzegi konwersacjami. Po dłuższym czasie używania wiadomości mogą nawet zabierać nieco pamięci, a także spowalniać działanie aplikacji do obsługi SMS. Sprawdźmy, jak automatycznie usuwać przestarzałe wiadomości i zapobiec obciążeniu.

 17. Jak uchronić się przed wyciekiem zdjęć z iCloud?

  02.09.2014

  Świat dopiero co obiegła wiadomość, że nagie zdjęcia hollywoodzkich gwiazd wyciekły z ich kont na iCloud. Jak uchronić swoje dane przed podobnymi włamaniami?

 18. Jak zarządzać oknami w Windows tak, jak w Linuksie

  02.09.2014

  Zmiana rozmiaru okna czy zmiana jego położenia na ekranie to tak banalne rzeczy, że wykonujemy je odruchowo, bez myślenia. Nie znaczy to jednak, że nie możemy tych czynności ulepszyć, dodając pewne skróty pozwalające zarządzać oknami podobnie, jak w Linuksie.

 19. W końcu czytnik PDF w Operze 25

  02.09.2014

  Wczoraj informowaliśmy o wydaniu stabilnej wersji Firefoksa 32. Dzisiaj natomiast zapraszamy do przetestowania przeglądarki internetowej norweskiej firmy - Opery 25. Wśród nowości czytnik PDFium do bezpiecznego przeglądania dokumentów PDF.

 20. Jak edytować pliki PDF z poziomu przeglądarki Chrome

  02.09.2014

  Pokazywaliśmy już narzędzia do edycji plików PDF z poziomu komputera. Dlaczego jednak nie uprościć sprawy? Oto proste, darmowe narzędzie, które pozwala na przerabianie i poprawianie PDF-ów z poziomu przeglądarki internetowej Google Chrome.

 21. Jak przerobić zainstalowany Windows XP na maszynę wirtualną

  01.09.2014

  Masz zainstalowanego Windowsa XP, ale chcesz go przerobić na maszynę wirtualną z zachowaniem wszystkich danych, ustawień i programów? To możliwe – wystarczy odpowiednia aplikacja, która zrobi większość za nas.

 22. Firefox 32 z nowymi funkcjami paska wyszukiwania

  01.09.2014

  Jest już najnowsza wersją przeglądarki Mozilla Firefox 32. W stabilnym wydaniu flagowego programu Mozilli znajdziemy sporo poprawek i nowości. Wśród nich nowa funkcja w pasku wyszukiwania i podgląd danych w menadżerze haseł.

 23. Jak dodać okładkę do ebooka w Calibre

  01.09.2014

  Posiadasz ebooki, które nie mają okładek? Nic nie szkodzi, okładki można dość łatwo znaleźć w Internecie, ale jak je dodać do książek, tak, aby wyświetlały się w czytnikach po otwarciu książki?

 24. Jak włączyć funkcję Nie przeszkadzać w Androidzie

  01.09.2014

  W smartfonach iPhone dostępna jest bardzo przydatna funkcja "Nie przeszkadzać", dzięki której możemy blokować dzwonki telefonów, SMS-y czy inne funkcje mogące przeszkadzać w trakcie pracy. Pokazujemy, jak skorzystać z tego rozwiązania w smartfonach z Androidem.

 25. Jak sprawdzić ostatnie logowania na komputerze

  01.09.2014

  W systemie możemy sprawdzić, kto i kiedy się logował na komputerze za pomocą Dziennika zdarzeń. Ta funkcja jednak jest dość niewygodna i znajdziemy w niej także setki innych wpisów odpowiedzialnych za inne rzeczy. Na szczęście jest bardzo prosty sposób na to, aby sprawdzić kto, kiedy i na jak długo logował się na naszym komputerze.

 26. Jak dodawać podpisy do e-maili w iPhone i iPad

  01.09.2014

  Chciałbyś, aby każdy wysyłany przez Ciebie e-mail w iPhonie czy iPadzie miał dołączony automatyczny podpis? Nic prostszego - zamiast frazy "Wysłane z iPhone'a" możemy dołączyć dowolny tekst czy swoją mini wizytówkę.

 27. iTunes nie rozpoznaje iPhone lub iPada? Napraw to!

  01.09.2014

  Podłączasz do komputera iPhona lub iPada i iTunes nie rozpoznaje urządzenia? Mamy na to prosty sposób. Wystarczy wprowadzić smartfona w tryb recovery.

 28. Jak zdalnie zablokować lub znaleźć Androida przez SMS

  01.09.2014

  Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają nam znaleźć lub zdalnie zablokować telefon, ale większość z nich działa w oparciu o połączenie internetowe, do którego wymagane jest w telefonie włączone Wi-Fi lub transmisja danych. A co zrobić, gdy telefon nie posiada dostępu do Internetu? Jak go wtedy znaleźć lub namierzyć?

 29. Jak zablokować dostęp do Panelu sterowania i ekranu Ustawień w Windows 8.1

  29.08.2014

  Kupiłeś dziecku komputer i nie chcesz, aby przez przypadek odinstalowało jakiś program lub namieszało w systemie? Możesz w prosty sposób zablokować dostęp zarówno do Panelu sterowania jak i ustawień w interfejsie Modern UI. 

 30. Powiększone czcionki w Chrome 37. Jak rozwiązać ten problem?

  29.08.2014

  W ostatniej wersji przeglądarki Chrome, Google wprowadził nie tylko obsługę 64-bitów, ale także nowy sposób renderowania czcionek. Wyświetlają się one teraz nieco inaczej, zgodnie z aktualnie ustawionym skalowaniem ekranu. Mogliście zauważyć, że są one nieco większe, niż do tej pory. Jak to rozwiązać? Jak przywrócić stare renderowanie?