Java Runtime Environment (JRE) Download

Java Runtime Environment to zaraz po Adobe Flash Player, niezwykle popularny i obecnie niezbędny dodatek do przeglądarki i komputera umożliwiający uruchamianie tak zwanych apletów napisanych w języku Java. Środowisko Java, nazywane również wirtualną maszyną Java to praktycznie niezbędny dodatek, który wypada zainstalować w pierwszej kolejności po instalacji świeżego systemu Windows lub po kupnie nowego komputera.

Java Runtime Environment jest niezbędnym elementem arsenału oprogramowania w przypadku, gdy chcemy korzystać z takich programów jak np. OpenOffice lub gdy chcemy od czasu do czasu skorzystać z internetowych chatów lub komunikatorów. Do niedawna dostępna szósta generacja posiadała nowe interfejsy kolekcji, czyli tak zwane systemy grupowania obiektów. Oprócz tego szósta generacja pakietu Java Runtime Environment posiadała dwustronną kolejkę z możliwością blokad oraz kolekcję typu Set i listę asocjacyjną - obie z wyszukiwaniem elementów.

Jeśli ktoś para się programowaniem aplikacji sieciowych pracujących w środowisku Java, w szóstej generacji pakietu ma dostęp do poprawionej obsługi pamięci podręcznej cache, jak również do menedżera pobierania i funkcji kryptograficznych. Sporo nowości można znaleźć również w bibliotekach obsługujących interfejsy graficzne Swing i AWT, posiada również grafikę 2D, uproszczono także przygotowywanie zlokalizowanych wersji programów.

Niedawno w sieci pojawiła się siódma generacja pakietu Java Runtime Environment, która przyniosła ze sobą sporo istotnych zmian. Między innymi wprowadzono zmiany w języku, które mają na celu poprawienie produktywności oraz uproszczenie typowych zadań programistycznych przez redukcję ilości potrzebnego kodu. Takie zmiany sprawią, że więcej osób zajmie się programowaniem w języku Java, które jest teraz po prostu prostsze. Nie zabrakło również asynchronicznego interfejsu wejścia/wyjścia, który umożliwia uzyskanie dostępu do większej ilości atrybutów plików i dostarcza więcej informacji na temat ewentualnych błędów dostępu.